Приведен осомничен дилер на дрога во Тетовско

Од:

Кокаин, марихуана, таблети екстази и дигитална вага, вчера се пронајдени во домот на шеесет и деветгодишен жител на село Доброште, Tетовско, при претрес на неговиот дом. Осомничениот е приведен.

МВР соопшти дека при претрес со судска наредба, извршен од 19 до 21 часот, во домот и помошните простории на Ќ.Е. во Доброште, биле пронајдени и одземени кокаин, марихуана, таблети екстази и дигитална вага.

Приведениот, според полицијата, е задржан во Полициската станица Тетово за документирање на случајот, по што денеска со соодветен поднесок ќе биде изведен пред судија на претходна постапка во Основниот суд Тетово.

Би можело да ве интересира

Велешани нападнале и силувале малолетничка

Ана Ололовска

Кривична пријава за дебранец, на државно земјиште крај езеро започнал градба на објект

Ана Ололовска

Во Скопје приведено лице барано по централна потерница за истрага

Ана Ололовска

Четворица Кубанци протерани од државава поради илегално преминување границата

Ана Ололовска

Приведено лице за издржување затворска казна

Ана Ололовска

Приведен угостител, во локалот затекнати три лица без сертификат за вакцина

Ана Ололовска