Приведен охриѓанец кај кого се пронајдени 33 куршуми

Од:

Полициски службеници привеле 60-годишен маж од Охрид, откако кај него биле пронајдени 33 куршуми со различен калибар, информира МВР.

– На 23.07.2021 околу 15.00 часот, полициски службеници од СВР Охрид го лишиле од слобода М.Н.(60) од Охрид. При претрес, извршен со судска наредба, кај него биле пронајдени 33 куршуми различен калибар, соопштува Министерството за внатрешни работи.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Би можело да ве интересира

Лефков: Ако дрогата е од 2016, немало црногорските власти да знаат дека се крие во тоа возило, очигледно е дека се работи за пресретнат шверц

Нападнати три лица од Кратово во казино во Крива Паланка

А1он

Посебен сообраќаен режим во Скопје

А1он

Работник настрада по пад при изведување градежни работи во Гази Баба

Ана Ололовска

Запленета дрога во возило на МВР на албанско-црногорската граница

А1он

Во Липково откриени 52 илегални мигранти од африкански и азиски земји

А1он