Приведен малолетник за разбојништво

Од:

Полициски службеници од СВР Скопје, вчера во 19.50 часот на улица „Димитрија Чуповски“ во Скопје привеле малолетник од Скопје, кој бил затекнат при извршување разбојништво во продажен објект, соопштија од МВР.

– Одземениот промет веднаш бил вратен во касата, а од него бил одземен ножот со кој го извршил делото. Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава, информираат од МВР.

Би можело да ве интересира

Град Скопје ги отфрла обвинувањата на МВР: Ќе бараме одговорност за исклучените семафори

А1он

МВР ја обвинува Арсовска за несериозност: Сообраќајот на раскрсниците во Скопје е надлежност на Градот

А1он

Kрадци фатени на дело во трговски центар во Скопје

А1он

Кривична пријава против кавадарчанка, подигала пари од туѓа кредитна картичка

А1он

Приведено лице што се однесувало агресивно врз полициски службеници

Ана Ололовска

Приведен битолчанец, при претрес пронајдена дрога

Ана Ололовска