Приведен криминалец за издржување казна затвор од пет и пол години

Од:

Полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје денеска во 08.30 часот на улица „Дижонска” во Скопје, го привеле скопјанецот Р.Ј.(25), информираат од МВР.

dobivaj vesti na viber

За него била распишана централна потерница за издржување казна затвор од пет години и шест месеци. Лицето ќе биде пренесено во казнено-поправна установа за издржување на казната, велат од МВР.

Би можело да ве интересира

Пронајдена дрога, приведени 18 лица при контрола за време на музичка манифестација во Стар Дојран

Ана Ололовска

ВИДЕО: 210 приведени криминалци на територија на Скопје во првите шест месеци од 2022

Ана Ололовска

Приведен криминалец од струмичко, пронајдени вредни археолошки предмети

Ана Ололовска

Приведени двајца крадци во Штип, следува кривична пријава

Ана Ололовска

Приведено лице во Кичево за издржување затворска казна

Ана Ололовска

Приведени двајца разбојници во Скопје

Ана Ололовска