Приведен криминалец баран со потерница

Од:

Денеска во Битола од страна на полициски службеници од криминалистичката полиција на СВР Битола приведен е 35-годишниот Н.П. од Битола, кој бил баран со потерница по наредба од Основен суд Битола за издржување затворска казна во траење од една година, извести МВР.

Н.П. е спроведен до КПУ Затвор Битола за издржување на казната.

Би можело да ве интересира

Приведени крадци во Скопје, одземеното вратено на сопственикот

Ана Ололовска

Уапсени нелегални менувачи на пари во Струмица

Ана Ололовска

Приведен крадец во Скопје, фатен на дело

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Уапсени кумановци и кратовци, криумчари на мигранти: Биле дел од меѓународна група, им земале од 2000 до 4000 евра

Спасовски од Штип: Граѓаните ми посочија за одредени криминални активности во некои институции

Орце Костов

Лудуваат на автопат: На Скопје-Тетово возеле со 227 и со 214 километри на час