Приведен криминалец баран со меѓународна потерница

Од:

Полициски службеници од Единицата за внатрешни работи – ОКР Кисела Вода, утрово во 06:45 часот, заедно со Специјалната антитерористичка единица во угостителски објект во Арачиново, го лишиле од слобода С.Ј. (43) од Арачиново баран со потерница, информира Министерството за внатрешни работи.

С.Ј. се барал по распишана меѓународна потерница и наредба издадена од Казнено-поправната установа Идризово, за доиздржување на казна затвор од три години пет месеци и осум дена.

МВР информира дека тој бил осуден на затворска казна од вкупно шест години и шест месеци за недозволена трговија со наркотици, член 215, страна три од Кривичниот Законик.

С.Ј. ќе биде предаден во Казнено-поправната установа Идризово за доиздржување на казната.

Би можело да ве интересира

Лефков: Ако дрогата е од 2016, немало црногорските власти да знаат дека се крие во тоа возило, очигледно е дека се работи за пресретнат шверц

Нападнати три лица од Кратово во казино во Крива Паланка

А1он

Посебен сообраќаен режим во Скопје

А1он

Работник настрада по пад при изведување градежни работи во Гази Баба

Ана Ололовска

Запленета дрога во возило на МВР на албанско-црногорската граница

А1он

Во Липково откриени 52 илегални мигранти од африкански и азиски земји

А1он