Приведен крадец во Скопје

Од:

На 28.9.2022 во 22.15 часот на ул.„Живко Чинго“ во Скопје, полициски службеници од полициската станица Центар лишиле од слобода малолетник од Скопје.

Тој се сомничи дека на 9.7.2021 извршил кривично дело „кражба“ и дека од стовариште на подрачјето на Чаир одзел повеќе предмети.

Тој бил задржан во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Би можело да ве интересира

Расчистени пет тешки кражби во Битола, пронајдените украдени предмети вратени на сопствениците

Уапсен крадец во Велес

Горан Наумовски

Германецот возел 300 километри на час во погрешна насока, го бркале 41 полициски автомобил, хеликоптер…

Горан Наумовски

Крвава сцена во Будимпешта, маж избодел тројца полицајци, едниот почина во болница

Горан Наумовски

Афроамериканец почина по полициска интервенција во Лос Анџелес

Горан Наумовски

Полицијата уапси криминалец осуден на шест и пол години затворска казна