Приведен крадец во Прилеп, фатен на дело

Од:

Денеска (18.8.2022) во 4 часот на ул.„11 Октомври“ во Прилеп од полициски службеници е лишен од слобода Е.Ќ.(36) од Прилеп. Тој бил затекнат при извршување на кривично дело „кражба“ од патничко возило, со прилепски регистарски ознаки.

dobivaj vesti na viber

Е.Ќ. бил приведен во полициска станица и по комплетно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Би можело да ве интересира

Приведени разбојници на подрачје на Бит Пазар

Ана Ололовска

Приведен крадец во Скопје

Ана Ололовска

ВИДЕО: Приведен измамник кој лажел повозрасни лица за да им изнуди пари

Ана Ололовска

Приведен дилер во Охрид, пронајдена дрога

Ана Ололовска

Приведени дрвокрадци во ресенско

Ана Ололовска

ВИДЕО: Запленети над 200 метри кубни бесправно исечени дрва, кривични пријави за пустошење на шума и кражба

Ана Ололовска