Приведен крадец во Карпош, фатен додека се обидувал да изврши тешка кражба

Од:

На подрачјето на Карпош полициски службеници од СВР Скопје синоќа во 20 часот од слобода го лишиле Љ.С.(43) од Скопје, додека се обидувал да изврши кривично дело „тешка кражба“ во возило.

МВР денеска соопшти дека кај него биле пронајдени предмети кои потекнуваат од кривични дела тешки кражби.

Лицето е задржано во Полициската станица Карпош за понатамошно постапување.

Би можело да ве интересира

Приведен крадец од Штип

Ана Ололовска

Расчистени 24 кривични дела- измама, кривична пријава за измамникот и помагателот

Ана Ололовска

Приведен крадец од Гостивар, расчистени пет кривични дела

Ана Ололовска

Поднесено обвинение против жител на Свети Николе за тешка кражба

Ана Ололовска

За еден и пол месец малолетници извршиле 27 кривични дела во Југоистокот

Ана Ололовска

Две лица ограбиле обложувалница во Куманово

Ана Ололовска