Приведен крадец во Гостивар

Од:

Жител на гостиварски Вруток е приведен под сомнение дека извршил повеќе кражби и тешки кражби, меѓу кои и вчерашната кражба на автомобил „Ауди А3“.

Министерството за внатрешни работи денеска соопшти дека околу 23:30 часот вчера е приведен Ф.И. Украденото возило „Ауди А3“ што било паркирано на улицата „Гоце Делчев“ во Гостивар е пронајдено на улицата „Никола Парапунов“ во Гостивар, а кај Ф.И. биле пронајдени и одземени повеќе предмети кои се наоѓале во возилото.

Ф.И. е задржан во Полициската станица Гостивар и по комплетно расчистување на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Би можело да ве интересира

Кривична пријава за директорот на Музејот на албанската азбука во Битола поради злоупотреба на службена положба и овластување

А1он

Кривична пријава за непочитување изолација и напад на вработен во обложувалница

Ана Ололовска

Во Дебар помеѓу складиран градежен материјал пронајдено оружје, муниција и марихуана

Ана Ололовска

Приведени двајца лихвари од Штип

Ана Ололовска

Приведенo лице од Скопско поради истрага за неовластено поседување оружје

Ана Ололовска

Приведен скопјанец по распишана централна потерница

Ана Ололовска