Приведен крадец од Велес, следува поднесок

Од:

Вчера во 11.00 часот, полициски службеници од СВР Велес го лишиле од слобода 31-годишниот М.З. од Велес, извести МВР.

– Тој се сомничи дека околу 10.00 часот од продажен објект во Велес одзел повеќе предмети. Лицето било приведено во полициска станица и по целосно документирање на случајот, ќе следи соодветен поднесок, соопшти МВР.

Би можело да ве интересира

Претрес во Гостивар, пронајден кокаин

Ана Ололовска

Малолетно девојче повредено од дефектолог од Скопје

Ана Ололовска

Маж од Тетово пукал кон двајца скопјани на автопатот Тетово-Скопје

Ана Ололовска

Приведен крадец, следува пријава против него и лицата кои му помагале

Ана Ололовска

Приведен скопјанец, се обидел да подигне брз кредит со фалсификувана лична карта

Ана Ололовска

При петрес во Струмица пронајден опиум, приведено едно лице

Ана Ололовска