Приведен крадец од Скопје

Од:

Полициски службеници од ЕВР Гази Баба го лишиле од слобода 36-годишниот М.И. од Скопје, за постоење основи на сомнение дека околу 16:00 часот на улица „Методија Андонов Ченто“ одзел пари од возило „Ауди“.

-Возилото е во сопственост на В.З.(45) од Скопје. Одземените пари биле пронајдени и ќе бидат вратени на сопственикот, информира Министерството за внатрешни работи.

М.И. е приведен, а по целосно документирање на случајот МВР против него ќе поднесе соодветна пријава.

Би можело да ве интересира

Пријавата за напад стигнала во МНТ, полицијата апелира на смиреност, евакуирани повеќе институции

Ландов

Полицијата го блокираше центарот на Скопје, неофицијално има дојава за бомба

Ландов

Притвор за три лица за „родосквернавење” и „трговија со дете”

Ана Ололовска

Родители го принудувале детето да дава сексуални услуги, тројца приведени

Ана Ололовска

Спасовски: Полициската соработка дава конкретни резултати и нуди перспектива за натамошна стратешка и оперативна соработка

Ана Ололовска

Приведена штипјанка, при претрес пронајдена дрога и украдени предмети

Ана Ололовска