Приведен крадец од Гостивар, украдениот мотоцикл пронајден и вратен на сопственикот

Од:

Вчера во 11.40 часот полициски службеници од ОВР Гостивар во Гостивар го лишиле од слобода 28-годишниот В.Ф. од Гостивар, постапувајќи по пријава од 57-годишен гостиварец според која во близина на Железничката станица во Гостивар му одзел мотоцикл „хамачи“ со гостиварски регистарски ознаки, извести МВР.

Мотоциклот бил одземен и вратен на сопственикот, а по целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок, додаваат од Министерството.

Би можело да ве интересира

Штипски полицајци истепале притвореник, МВР им поднесе кривични

Претрес во Волково, запленета дрога, приведен дилер

МВР: Приведен крадец од Скопје за издржување затворска казна

(ВИДЕО) Странски државјанки, дрога и неевидентиран промет: Полицијата и инспекциите влегоа во охридски ноќен клуб

Катерина Ѓуровски

ВМРО-ДПМНЕ: Спасовски да поднесе оставка зошто поставил командир кој ги загрозува граѓаните

МВР: Уапсен е командир кој пукал со оружје на свадба