Приведен кичевец кој агресивно се однесувал врз полицајци

Од:

Поради агресивно однесувањее кон полициски службеници, вчера околу 20 и 30 часот е лишен од слобода Д.П.(51) од Кичево.

-Тој кај бензиската станица лоцирана на магистралниот пат Кичево –Охрид, го нарушил јавниот ред и мир со агесивно однесување кон полициски службеници кои превземале службени дејствија. Д.П .е приведен и против него ќе биде поднесена соодветна пријава, истакна Стефан Димоски од СВР Охрид.

Истиот ден на улица„ Мечкин Камен“ во Кичево, од страна на полициски службеници од ОВР Кичево приведен е З.М. (38) од Кичево, кој претходно го нарушил јавниот ред и мир и упатил вербални закани кон негов сосед.

– Против него ќе биде поднесена соодветна пријава-, додаде портаролот Димоски.

Би можело да ве интересира

Жена нападната во Чаир

А1он

Осум санкции за непрописно вградени фолии и користење на таканаречени флешери

А1он

Изречени 65 казни за непрописно престигнување

А1он

Приведено лице за издржување на затворска казна

Ана Ололовска

256 санкционирани возачи во Скопје, 40 за брзо возење

Притвор за дилер на дрога од Скопје

А1он