Приведен гостиварец баран за шверц на 100 килограми марихуана

Од:

Приведен е гостиварец кој бил баран за шверц на 100 килограми марихуана, информираат од Министерството за внатрешни работи.

dobivaj vesti na viber

„Полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар денеска (9март) околу 17 часот и 20 минути, на улица “Светозар Пеповски” во Гостивар , со наредба од Основно јавно обвинителство Скопје, го лишиле од слобода 38-годишниот гостиварец Е.М., поради сомнение за негова инволвираност во случајот од 15 декември минатата година, кога на наплатната станица Глумово беше фатено товарно моторно возило со 100 килограми марихуана.Е.М. извесно време бил во бегство надвор од нашата земја, а денеска, откако е приведен, ќе биде спроведен во Казнено-поправната установа Затвор “Скопје” во Скопје за издржување на определениот 30-дневен притвор“, велат од МВР.

Би можело да ве интересира

Кривична за шверцерите на 7 тони канабис вреден 20 милиони евра

Приведен крадец од тетовско, украденото вратено на сопственикот

Ана Ололовска

Поднесена кривична пријава против скопјанец за загрозување на животната средина и природата со отпад

Ана Ололовска

Приведен крадец во Прилеп, фатен на дело

Горан Наумовски

Приведени дилери од Гостивар, пронајден хероин

Горан Наумовски

МВР заплени дрога во вредност од околу 800.000 евра, приведени 5 лица

Горан Наумовски