Приведен дилер, пронајденa килограм дрога

Од:

Од Министерството за внатрешни работи информираат дека е приведен дилер и при претрес на неговиот дом и други простории, пронајдени се 1,5 килограми дрога.

„Денеска (06.10.2021) полициски службеници од СВР Скопје-Единица за недозволена трговија по добиени оперативни сознанија и добиена судска наредба, извршија претрес во дом и други простории на Г,Ф. (29) во с. Долно Лисиче и други локации. При претресите пронајдени се 40 кеси со марихуана со вкупна тежина од околу килограм и половина, дигитални ваги, како и амфетамин. Лицето е лишено од слобода во ПС Аеродром за понатамошна постапка. По документирање на случајот ќе биде поднесена кривична пријава до надлежното обвинителство“, велат од МВР.

Би можело да ве интересира

Приведен жител на Студеничани за доиздржување на затворска казна

Ана Ололовска

Приведен 19-годишен крадец, расчистени три кривични дела

Ана Ололовска

Претрес во Кавадарци, пронајден хероин

Ана Ололовска

Приведен дилер од радовишко, пронајдена марихуана

Ана Ололовска

Приведено момче кое украло електричен тротинет од скопјанка

А1он

Приведен крадец во Шутка, украдените премети вратени на сопственикот

А1он