Приведен дилер од Охрид

Од:

Полицајци синоќа во 20:10 часот на улица „Бистрица“ во Охрид го лишиле од слобода 45-годишниот Љ.Д. од Охрид.

Како што соопшти МВР, кај Љ.Д. била пронајдена бела прашкаста материја.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Би можело да ве интересира

Нападнати три лица од Кратово во казино во Крива Паланка

А1он

Посебен сообраќаен режим утре во Скопје

А1он

Работник настрада по пад при изведување градежни работи во Гази Баба

Ана Ололовска

Запленета дрога во возило на МВР на албанско-црногорската граница

А1он

Во Липково откриени 52 илегални мигранти од африкански и азиски земји

А1он

Кумановчанка била нападната во својот дом од лице кое лажно и се претставило дека работи за кабелски оператор

А1он