Приведен дилер од Гостивар

Од:

Синоќа во 23 часот на улицата „Никола Парапунов“ во Гостивар полицијата го лишила од слобода 40-годишниот Д.С. од Гостивар затоа што кај него биле пронајдени три кеси со кафеава прашкаста материја.

Како што информира денеска МВР, тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Би можело да ве интересира

Лефков: Ако дрогата е од 2016, немало црногорските власти да знаат дека се крие во тоа возило, очигледно е дека се работи за пресретнат шверц

Нападнати три лица од Кратово во казино во Крива Паланка

А1он

Посебен сообраќаен режим во Скопје

А1он

Работник настрада по пад при изведување градежни работи во Гази Баба

Ана Ололовска

Запленета дрога во возило на МВР на албанско-црногорската граница

А1он

Во Липково откриени 52 илегални мигранти од африкански и азиски земји

А1он