Приведен 19-годишен крадец, расчистени три кривични дела

Од:

Полициски службеници од СВР Скопје вчера го лишиле од слобода 19-годишниот А.И. од Скопје поради основано сомнение дека е сторител на три кривични дела. Приведениот ги признал делата и по документирање на случаите против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Како што информираат од Министерството за внатрешни работи, едно кривично дело „кражба“ е извршено на 27.11 во куќа на улица „Баница“, а две дела „тешка кражба во обид“ на 25.11 во куќа на улица „Наум Охридски“ и во куќа на улица „Борис Канчевски“ во Скопје.

Би можело да ве интересира

Мајката на Јелена, девојката од Куманово која загина во сообраќајна незгода го усмрти пешакот кај „Гоце Делчев“

А1он

ВИДЕО: Запленета марихуана вредна 50.000 евра и тројца приведени

А1он

Истрага за педофил кој заканувајќи се со нож силувал девојче

А1он

Изречени 13 казни за брзо возење во Охрид, и 12 во Струга

А1он

Приведена скопјанка која била барана со потерница

А1он

Приведени двајца разбојници само три часа откако ограбиле обложувалница

А1он