Приведен бегалец од затвор кој се барал со потерница за издржување казна од 10 години

Од:

Полицијата привела бегалец од затвор, кој се барал со потерница за издржување казна од 10 години.

dobivaj vesti na viber

„Денеска полицијата на улицата Востаничка во Скопје го приведе И.Ј. (37), кој бил баран по потерница од КПУ- Затвор Идризово, во врска со чл.187 ст.1 КЗ на РСМ за издржување казна затвор од 10 години, бегство од затвор за доизлежување затворска казна од шест години и пет месеци“, информираат од МВР.

Тој ќе биде предаден во Идризово.

Би можело да ве интересира

Фатен крадец при извршување на кривично дело

Ана Ололовска

Претрес во Битола, приведен дилер на хероин

Ана Ололовска

Приведен крадец во Штип, расчистени две кривични дела

Ана Ололовска

„Сканија“ со 49 мигранти излета од патот кај село Марвинци, возачот избегал

Ана Ололовска

Приведено лице од Неготино, неколку часа претходно одзело возило на скопјанец

Ана Ололовска

Приведено лице од скопско, предизвикало пожар на отворен простор

Ана Ололовска