Приведен 53-годишен маж од Виница кој допирал и бакнувал малолетничка

Од:

Вчера попладне, во 15.30 часот од полициски службеници од Полициската станица Виница бил лишен од слобода 53-годишниот С.И. од Виница по претходна пријава дека на 25.02.2022 околу 14.00 часот во Виница допирал и бакнувал малолетничка, информира МВР.

dobivaj vesti na viber

По целосното расчистување и документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок, велат од Министерството.

Би можело да ве интересира

Фатен крадец при извршување на кривично дело

Ана Ололовска

Претрес во Битола, приведен дилер на хероин

Ана Ололовска

Приведен крадец во Штип, расчистени две кривични дела

Ана Ололовска

„Сканија“ со 49 мигранти излета од патот кај село Марвинци, возачот избегал

Ана Ололовска

Приведено лице од Неготино, неколку часа претходно одзело возило на скопјанец

Ана Ололовска

Приведено лице од скопско, предизвикало пожар на отворен простор

Ана Ололовска