Притворени две лица поради поседување дрога

Од:

Две лица се лишени од слобода од страна на Единицата за недозволена трговија, откако во нивните домови е пронајденa дрога.

Вчера во седум часот наутро по судска наредба полициските службеници од Единицата за недозволена трговија извршиле претрес во домот на Б.С. (37) и пронашле кокаин. Истиот ден подоцна бил извршен претрес и во домот на Р.П. (38) при што била пронајдена и одземена марихуана и семки од марихуана.

Од Судија на претходна постапка одредена им е мерка притвор.

Би можело да ве интересира

Обвинение заради внесување дрога во затворот Идризово

Ана Ололовска

Црна Гора: Во македонски автомобил запленети 12 килограми хероин

Ана Ололовска

Кривична и притвор за двајца дилери на дрога во Неготино

Ана Ололовска

ОЈО Кавадарци: Двајца осомничени за производство и продажба на дрога

А1он

Кумановец осомничен за неовластена продажба на марихуана

Ана Ололовска

Тројца албански државјани осомничени за трговија со дрога во Гостивар

Ана Ололовска