Припадник на Армијата се здобил со прострелна рана при воени вежби на полигонот „Криволак“

Од:

Припадник на Армијата вчера околу 13 часот се здобил со прострелна рана од пиштол во пределот на стапалото при воени вежби на воениот полигон „Криволак“.

Министерството за внатрешни работи денеска соопшти дека случајот е пријавен вчера во 13:45 часот во полициската станица во Неготино.

Повредениот е пренесен во Општата болница Кавадарци, а увид на местото на настанот извршила увидна екипа на ОВР Кавадарци.

Би можело да ве интересира

Уапсени тројца скопјани затоа што нападнале полицајци

Ана Ололовска

Татко и син од Крушево со пила се заканувале на шумочувари

Ана Ололовска

Шекеринска: Целта на ВМРО-ДПМНЕ не е да се подобри Законот, туку да се блокира напредокот

Ана Ололовска

Приведен битолчанец по обид за силување малолетничка

Ана Ололовска

34 прекршувања на забраната за движење, 396 санкции за неносење маска

Ана Ололовска

Претрес во Гази Баба, приведен дилер на дрога

Ана Ололовска