Прилепчанка заврши во болница откако е удрена од автомобил

Од:

На 22.8.2022 во 11.30 часот во ОВР Прилеп било пријавено дека на ул„Васко Карангелески“ во Прилеп, патничко моторно возило „фолксваген голф” со прилепски регистарски ознаки, со приколка, управувано од Д.Т.(59) од Прилеп, удрило во В.А.(49) од Прилеп, информира МВР.

Притоа, В.А. се здобила со тешки телесни повреди констатирани во Градска болница Прилеп.

Увид на местото извршила екипа од ОВР Прилеп.

Би можело да ве интересира

Загинатиот Македонец во сообраќајката кај Врање има 25 години

Ана Ололовска

Тешка сообраќајка кај Врање: Автомобил со македонски регистерски таблички излетал од патот

Предраг Петровиќ

20-годишник прегазил скопјанка и избегал од местото на несреќата

Ана Ололовска

18 години затвор за пијаниот возач кој уби 11-годишно девојче на пешачки во Велес

Анита Петровска Рајковиќ

Автомобил влета во пешаци во Будимпешта: Има повредени

Тројца повредени во сообраќајка во центарот на Скопје

Ана Ололовска