Прилепчанец загина откако со возило излетал од коловоз

Од:

Шеесет и шестгодишен прилепчанец загина денеска откако возилото со кое управувал излетало од коловозот на автопатот Велес – Скопје. Од МВР информираат дека сопатничката се здобила со повреди.

– Денеска околу 09:35 часот на автопатот Велес – Скопје патничко моторно возило „мазда“ со прилепски регистарски ознаки, управуванo од В.С.(66) од Прилеп во кое сопатник била Д.С.(88) од Прилеп излетало од коловозот. На местото на настанот загинал возачот В.С., додека во Општа болница Велес од доктор на Д.С. и се констатирани повреди. Телото на починатиот по наредба на јавен обвинител е предадено на обдукција, посочуваат од МВР.

Увид на местото на настанот извршила јавен обвинител и увидна екипа од СВР Велес.

Би можело да ве интересира

Мртов маж пронајден во водите на Пчиња кај Катланово

Ана Ололовска

Притвор за 11 лица за организирање трговија со луѓе

ВИДЕО: Пресечен меѓународен канал на дрога, запленети 40 килограми марихуана

Дедо бил физички нападнат од внук во кавадаречко село

Ана Ололовска

Велешанец нападнат од овчарско куче на Раштански пат

Ана Ололовска

Една година од исчезнувањето на Марија Брзакова

Ана Ололовска