Прилепчанец загина откако изгубил контрола над мопедот и удрил во столб

Од:

Вчера попладне, во 17.25 часот на регионалниот пат Прилеп-Битола мопед „томос” без регистарски ознаки, управуван од 66-годишниот Д.Н.од Прилеп, изгубил контрола и удрил во столб.

Во незгодата, соопштија денеска од МВР, возачот починал на местото на настанот, а смрт констатирал лекар од Итна медицинска помош Прилеп.

Увид извршила увидна екипа на Полициска станица Прилеп.

Би можело да ве интересира

Доживотен затвор за двојниот убиец од Струмица

Ана Ололовска

Притвор за шест лица, расчистено убиството во Прилеп

Ана Ололовска

Малолетник прегазил пешак во Скопје и избегал

Ана Ололовска

Дедо и внук физички се пресметале во село Сирково

Ана Ололовска

Тешка сообраќајна несреќа во скопско Трубарево, загинаа деветгодишно дете и мотоциклист

А1он

Велешанец повреден од неисправна гасна инсталација за проточен бојлер

А1он