Прилепчанец почина на пат кон болница откако со автомобил излетал од патот

Од:

41-годишен прилепчанец почина во возилот на Брза помош на пат кон болница откако со автомобилот излетал од регионалниот пат Обрешани-Крушеани.

dobivaj vesti na viber

– На 02.08.2022 во 12.10 часот во ОВР Прилеп било пријавено дека на регионалниот пат с.Обршани-с.Крушеани, патничко возило „ровер фрилендер“, со прилепски регистарски ознаки, управувано од М.Ш.(41) од с.М.Коњари, прилепско, излетало од патот. По несреќата, при транспорт до Градска болница Прилеп, М.Ш. починал во возило на Итна медицинска помош. Увид извршиле Јавен обвинител и екипа на ОВР Прилеп информираат од Министерството за внатрешни работи.

Би можело да ве интересира

Во Битола приведен дилер, полицијата го фатила со 14 пакувања хероин

ВИДЕО: Марихуана и оружје пронајдени во гевгелиско, двајца приведени

Катерина Павлова-Николовска

Германец пронајден мртов во куќа во Скопје

Во Општа болница Куманово донесен починат маж

Ана Ололовска

Фатен еден од разбојниците кои во Глуво изамчуваа брачен пар и го убија мажот

Катерина Павлова-Николовска

ВИДЕО: Откриен насад со марихуана во кумановско, еден приведен