При претрес во Дебар пронајдена дрога, приведено едно лице

Од:

Полицијата од Дебар, ноќеска околу 00:30 часот на улица „8 Септември“ во Дебар го лишила од слобода 37-годишниот Н.И. од Дебар, затоа што кај него била пронајдена бела прашкаста материја.

Како што информираат од Министерството за внатрешни работи, подоцна, врз основа на судска наредба, бил извршен и претрес во неговиот дом, при што биле пронајдени и одземени електронска вага и две дробилки со остатоци од марихуана и таблети со кафеава боја.

Од МВР дополнуваат дека лицето е приведено во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Би можело да ве интересира

32 возачи возеле пребрзо на територија на СВР Велес

А1он

ОВР Берово ќе поднесе 15 кривични пријави против две лица од Кочани и Штип

А1он

Уапсено момче кое истепало и украло мобилен телефон од малолетник во Карпош

А1он

Македонки уапсени на преминот Прешево заради лажирање на вакцинација во Врање

А1он

Кумановка измамена за 2.300 евра

А1он

Приведено лице поради поседување дрога

Ана Ололовска