Претседателот на БЕСА, Гаши оствари средба со Центарот за економски анализи

Од:

Претседателот на Движењето БЕСА, Африм Гаши, денес оствари работна средба со Центарот за економски анализи, познат како реномиран центар во областа на економските анализа, финансиите и даночна политика.

Целта на оваа средба беше дискусија за да се понуди на граѓаните што е можно подобра економска платформа која ќе го стимулира економскиот развој, ќе ја намали невработеноста, и ќе создава подобри услови и поголем простор за приватниот сектор во земјата за да се создадат подобри услови за граѓаните, особено за младите, својата перспектива да ја гледаат во земјата.

Исто така со оваа средба и со многу други кои ќе следат, се упатува порака дека Движењето БЕСА и претседателот Африм Гаши ќе градат партнерства со различни организации во функција на зголемување на благосостојбата на граѓаните.

Би можело да ве интересира

Пратениците на Беса ја напуштија СДСМ во Собранието, ќе делуваат самостојно

Габриела Димковиќ-Мишевска

Средба на партнерите од коалицијата „Можеме“: Беса го добива ресорот Земјоделство

Жарко Настоски

Лидерите на албанските партии тактизираат – нема одлука дали ќе се појават на средба со Ахмети

Габриела Димковиќ-Мишевска

Ајдари: „Беса“ е задоволна од изборниот резултат во Кичево и Пласница

Ана Ололовска

Хоџа: Беса го удвои бројот на пратеници, во Собранието ќе ја претставуваат четворица народни избраници

Жарко Настоски

Касами од Тетово: Во наредните четири години ќе се доближиме до ЕУ

А1он