Претрес во Скопје, приведен дилер

Од:

Вчера попладне, во 17.10 часот, полициски службеници од Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје го лишиле од слобода 32-годишниот Ѓ.С. од Скопје, информира МВР.

– При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени марихуана и бела прашкаста материја, соопшти МВР.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

Би можело да ве интересира

Приведено лице за доиздржување на затворска казна

Ана Ололовска

Приведен скопјанец за издржување затворска казна

Ана Ололовска

Приведено лице од Скопје за издржување затворска казна

Ана Ололовска

Приведен криминалец баран со потерница за казна затвор од три години

А1он

Претрес во Неготино, пронајдени стебла канабис, приведено едно лице

А1он

Полицијата работи, но за пет убиства од минатите три години во Скопје сторителите не се откриени

Кристијан Ландов