Претрес во Скопје, приведен дилер во чиј дом е пронајдена дрога

Од:

Вчера во 22.00 часот на ул.„Иван Хаџиниколов“, полициски службеници од Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје го лишиле од слобода Д.К.(30) од Скопје.

При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени марихуана, амфетамин, таблети екстази, семки од растението канабис и две дигитални ваги, соопштуваат од МВР.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена пријава по член 215 од Кривичниот законик.

Би можело да ве интересира

Претрес во Битола, пронајдени дрога и оружје

Кривична пријава за жител на Отишани за узурпација на државно земјиште

А1он

Рекорден број смртни случаи од предозирање со дрога во САД

Четворица Албанци и двајца Македонци приведени, шверцувале дрога вредна 200 илјади евра

А1он

Поради навреда на службено лице и омалoважување државен орган, повикан во полициска станица

Ана Ололовска

СВР Куманово ќе поднесе кривични пријави против три лица за сквернавење гроб во Куманово

Ана Ололовска