Претрес во Куманово, пронајдена марихуана, приведен дилер

Од:

Вчера вечер, во 22.00 часот, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода 33-годишниот Е.Б. од Куманово. При претрес во неговиот дом во Куманово, извршен со судска наредба, биле пронајдени марихуана, дробилка и дигитална вага, соопшти МВР.

dobivaj vesti na viber

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе следува соодветна пријава.

Би можело да ве интересира

Германскиот претседател доаѓа во Скопје, два дена посебен режим на сообраќај

Измамник прави „пепел“ низ Скопје: Лажниот Дејан сотре десетици угостители

Кристијан Ландов

Лишени од слобода крадци во Скопје, одземеното вратено на оштетениот

Ана Ололовска

Пронајдени дрога и пиштол, лишен од слобода дилер

Ана Ололовска

Приведен дилер, пронајдена дрога во Скопје

Ана Ололовска

Приведени крадци фатени на дело во Скопје

Ана Ололовска