Претрес во Кавадарци, пронајден хероин

Од:

Околу 150 грама хероин, повеќе пакувања подготвени за продажба, се пронајдени при претрес во Кавадарци, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Како што стои во соопштението од МВР, во рамките на засилените мерки и активности на Министерството за внатрешни работи за сузбивање и спречување на недозволената трговија со дрога и улично дилерство на 27.11.2021, по претходни оперативни сознанија и судска наредба, полициски службеници од ОВР Кавадарци извршиле претрес во дом кај М.А. и В.М. во Кавадарци, при што се пронајдени околу 150 грама хероин, повеќе пакувања подготвени за продажба.

Дополнуваат дека е одземено и возило „алфа 159“ како и парчни средства за кои постојат основи на сомнение дека потекнуваат од продажба на дрога.

В.М. е лишена од слобода и се преземаат дополнителни мерки за расчистување на случајот, по што ќе следи соодветен поднесок до надлежното обвинителство.

Би можело да ве интересира

Изречени 13 казни за брзо возење во Охрид, и 12 во Струга

А1он

Приведена скопјанка која била барана со потерница

А1он

Приведени двајца разбојници само три часа откако ограбиле обложувалница

А1он

Приведено лице од Скопје за доиздржување на казна затвор

Ана Ололовска

Приведено лице по распишана централна потерница

Ана Ололовска

Расчистени три тешки кражби, украденото вратено на сопствениците

Ана Ололовска