Претрес во гостиварско, пронајдена дрога

Од:

Вчера околу 16.30 часот во с.Градец, гостиварско, полициски службеници на СВР Тетово – Одделение за внатрешни работи Гостивар ги лишиле од слобода 25-годишниот С.Ш. и 30-годишниот В.И. од гостиварско Врапчиште, бидејќи при нивен и преглед на нивното патничко возило „мерцедес“, со гостиварски регистарски ознаки, била пронајдена марихуана.

Како што соопшти МВР, нешто подоцна, со судска наредба, извршен е и претрес во дом и помошни простории на С.Ш., при што била пронајдена и одземена марихуана.

Двете лица се задржани во Полициската станица Гостивар за расчистување и документирање на случајот, по што ќе следуваат соодветни поднесоци.

Би можело да ве интересира

Претрес во Битола, пронајдени дрога и оружје

Кривична пријава за жител на Отишани за узурпација на државно земјиште

А1он

Рекорден број смртни случаи од предозирање со дрога во САД

Четворица Албанци и двајца Македонци приведени, шверцувале дрога вредна 200 илјади евра

А1он

Поради навреда на службено лице и омалoважување државен орган, повикан во полициска станица

Ана Ололовска

СВР Куманово ќе поднесе кривични пријави против три лица за сквернавење гроб во Куманово

Ана Ололовска