Претрес во Бутел, приведен дилер на дрога

Од:

Приведен е Н.А.(21) од Скопје во чиј дом, по полициски претрес, е пронајдена марихуана.

Како што соопшти МВР, полициски службеници од Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје од 21.00 часот на 16 октомври до 02.00 часот следниот ден, по претходна судска наредба, извршиле претрес во домот на Н.А. и други простории на подрачјето на Бутел, во кои тој престојувал.

За време на претресот се пронајдени девет ќеси со марихуана, а Н.А.(21) од Скопје бил лишен од слобода по чл.215 од Кривичниот законик и приведен во полициска станица за понатамошна постапка. По документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Би можело да ве интересира

Обвинение за татко и син – дилери на кокаин

Катерина Павлова-Николовска

Запленета дрога кај затвореник во Затвор-Струга

Ана Ололовска

Запленета дрога, приведен дилер во Скопје

Ана Ололовска

ОЈО побара притвор за дилер кој криел дрога во своето возило

Ана Ололовска

Полицијата во Битола приведе дилер и заплени екстази, амфетамин и марихуана

Ана Ололовска

Запленети амфетамин и марихуана, приведен дилер

Ана Ололовска