Полицијата кај битолчанец пронашла и одзела хероин и марихуана

Од:

Полициски службеници од Отсекот за недозволена трговија со дрога и оружје од Одделението за криминалистичка полиција при СВР Битола, врз основа на судска наредба, во текот на вчерашниот ден извршиле претрес во домот и помошни простории на битолчанецот П.Б. (31).

При претресот биле пронајдени и одземени хероин, амфетамин, марихуана и семки од марихуана.

Битолчанецот П.Б. бил лишен од слобода и приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава, соопштуваат од секторот за односи со јавност на СВР-Битола.

Би можело да ве интересира

Здружението на правници Роми ги поздравува мерките на полицијата околу случајот со тепање дете во Кочани

Жарко Настоски

Велешанец криел кокаин во лева патика, го фатиле на автопат

Жарко Настоски

ОЈО Тетово почна истражна постапка против жител на Порој за производство и препродавање дрога

Ана Ололовска

Приведен крадец од Скопје баран со потерница за издржување затворска казна

Ана Ололовска

Приведен скопјанец баран по потерница за даночно затајување

Ана Ололовска

Приведен криминалец од Арачиново баран со три централни потерници

Ана Ололовска