Претрес во Битола, приведен дилер на хероин

Од:

Денеска од страна на полициски службеници од Отсекот за недозволена трговија со дрога и оружје при СВР Битола извршен е претрес во домот на 37-годишниот Л.С. во Битола, при што пронајдени се хероин и марихуана, соопшти МВР.

dobivaj vesti na viber

Лицето е лишено од слобода и против него ќе биде поднесена кривична пријава.

Би можело да ве интересира

МВР влезе во златарниците: Одземени над 10 килограми злато поради незаконско работење

А1он

Вработени во јавно претпријатие во Ѓорче се тепале на паркинг

А1он

Кривична пријава против скопјанка за даночно затајување

Ана Ололовска

Приведен скопјанец за издржување затворска казна

Ана Ололовска

Приведен разбојник од Штип

Ана Ололовска

Приведен малолетник од Битола, осомничен за сторени повеќе кривични дела

Ана Ололовска