Прекинато водоснабдување во населба Лисиче

Од:

Прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од населба Лисиче поради дефект Ф-100мм од странка/фирма на ул.„Блажо Орландиќ“ во населбата, соопшти ЈП „Водовод и канализација“.

Водоснабдувањето е прекинато од 11:10 часот и ќе трае до санирање на дефектот.

Би можело да ве интересира

Без вода дел од корисниците на улица „Серава“

Ана Ололовска

Голем дефект на цевка на „Теодосиј Гологанов“, екипи на Водовод работат на што побрзо отстранување

Ана Ололовска

Хиподром и Трубарево денеска без вода

Ана Ололовска

Без вода корисниците на дел од булеварите „12-та Македонска Бригада“ и „Србија“

Ана Ололовска

Без вода дел од улица „Благоја Стевковски“, Хиподром и Трубарево со намален притисок

Ана Ололовска

Дел од Тетово наместо шест часа рестрикции по цел ден без водоснабдување

Ана Ололовска