Прекинато водоснабдување во дел од Кисела Вода

Од:

Поради поврзување од старата водоводна мрежа на нова кај крстосницата на улиците „Димо Хаџи Димов“ и „Антон Попов“ во населбата Кисела Вода, денеска прекинато водоснабдување ќе имаат дел од корисниците на двете улици.

Како што соопшти Регионалниот центар за управување со кризи – Скопје според информациите добиени од ЈП „Водовод и канализација“, водоснабдувањето ќе биде во прекин од 8 часот, па се до завршување на интервенцијата.

Би можело да ве интересира

Водата во главниот канал во Венеција стана флуоресцентно зелена

Горан Наумовски

Дел од улицата „Никола Парапунов“ во Карпош без вода

Ана Ололовска

Без вода дел од булеварите „Никола Карев“ и „Трета македонска бригада“ и амбуланта „Пролет“

Ана Ололовска

Жителите на скопско Бојане без вода

Ана Ололовска

Дел од Инџиково денеска без вода

Ана Ололовска

Без вода дел од улица „Ленинова“

Ана Ололовска