Прекин на водоснабдувањето кај дел од корисниците во селата Студеничани и Драчево

Од:

Поради дефект на затворач ф-200 мм на улицата „Јустинијан Први“ (во близина на мостот), денеска со прекинато водоснабдување ќе бидат корисниците од Студеничани и селото Драчево, соопштија од ЈП Водовод и канализација – Скопје.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 13:00 до завршување со активностите.

– Поради промена на затворач од Ф-80мм на ул.Црниче раскрсница со Востаничка во населба Водно, на 1 јули 2020 ппрекинато водоснабдување ќе имаат корисниците на дел од истите улици Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 09:00 часот до санирање на дефектот, информираа од ЈП Водовод и канализација – Скопје.

Би можело да ве интересира

Скопје: Повеќе улици во општина Центар утре без вода

Жарко Настоски

Без вода утре корисници од општина Карпош

Ана Ололовска

Без вода корисниците од улиците „Сердарот“ и „Иван Хаџиниколов“

Утре без вода корисниците од улиците „Топанска“, „Славеј Планина“ и „Војдан Чернодрински“

Ана Ололовска

Водата во Скопје е безбедна и квалитетна за пиење

Ана Ололовска

Прекинато водоснабдувањето за дел од корисниците во Кисела Вода

Катерина Павлова-Николовска