Прекин на водоснабдувањето кај дел од корисниците во Центар и Чаир

Од:

Поради уличен дефект од Ф-250 мм на ул.„Македонско Косовска Бригада“ бб спроти Вива Фреш во населба Чаир, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците на дел од ул.М.К.Бригада крак 11 и касарната Илинден. Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 10:10 часот до санирање на дефектот, соопштија од ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје.

Исто така, поради изведување водоводен приклучок од Ф-150 мм на ул.„Партениј Зографски“ бр.14 во населба Центар,со прекинато водоснабдување ќе бидат корисниците на дел од ул.„Партениј Зографски“ и потегот од улица „Ѓорги Скрижевски“ до ул.„Востаничка“. Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 11:00 часот до завршување со активностите.

Би можело да ве интересира

Без вода дел од корисниците на улица „Серава“

Ана Ололовска

Голем дефект на цевка на „Теодосиј Гологанов“, екипи на Водовод работат на што побрзо отстранување

Ана Ололовска

Хиподром и Трубарево денеска без вода

Ана Ололовска

Без вода корисниците на дел од булеварите „12-та Македонска Бригада“ и „Србија“

Ана Ололовска

Без вода дел од улица „Благоја Стевковски“, Хиподром и Трубарево со намален притисок

Ана Ололовска

Дел од Тетово наместо шест часа рестрикции по цел ден без водоснабдување

Ана Ололовска