Прегазен велосипедист во Скопје, починал на местото на несреќата

Од:

58-годишен скопјанеч го загубил животот утрово во сообраќајна несреќа во Скопје. Го удрило возило на улица „Мацари“. Починал на местото на несреќата известува Министерството за внатрешни работи.

– На 04.12.2021 во 01.30 часот било пријавено дека во Скопје, на ул.„Маџари“, патничко возило „форд фокус“, со скопски регистарски ознаки, управувано од Д.К.(25) од Скопје удрило во велосипед управуван од А.А.(58) од Скопје. Велосипедистот починал на местото на несреќата, а смрт констатирал лекар од Итната медицинска помош, се вели во соопштението од МВР.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било дадено за обдукција.

Би можело да ве интересира

Пронајдено телото на 62-годишниот тетовец кој исчезна на 31 декември

Катерина Павлова-Николовска

Со возило излетеле од пат па побегнале, тројца малолетници подоцна побарале лекарска помош

Катерина Павлова-Николовска

Фатени крадци во Свети Николе, ограбиле продавница

Жена од струмичко силувана од повеќе лица

Катерина Павлова-Николовска

256 санкционирани возачи во Скопје, 40 за брзо возење

40-годишен маж од Стајковци загина во сообраќајка

Ана Ололовска