Прегазен пешак на автопатот Скопје-Велес

Од:

75-годишен скопјанец почина откако во него удрил автомобил во близина на Катланово, соопшти полицијата.

dobivaj vesti na viber

Вчера во 10.50 часот во СВР Скопје било пријавено дека на автопатот Скопје-Велес, во близина на Катланово, патничко возило „фолксваген поло“, со скопски регистарски ознаки, управувано од Н.Н.(35) од Скопје, удрило во пешакот Н.С.(75) од Скопје.

Во несреќата пешакот се здобил со тешки телесни повреди по што бил пренесен во Комплексот клиники „Мајка Тереза“, каде што околу 12.50 часот им подлегнал на повредите.

Извршен бил увид од Јавен обвинител и увидна екипа од СВР Скопје.

Би можело да ве интересира

Во Битола приведен дилер, полицијата го фатила со 14 пакувања хероин

ВИДЕО: Марихуана и оружје пронајдени во гевгелиско, двајца приведени

Катерина Павлова-Николовска

Германец пронајден мртов во куќа во Скопје

Во Општа болница Куманово донесен починат маж

Ана Ололовска

Фатен еден од разбојниците кои во Глуво изамчуваа брачен пар и го убија мажот

Катерина Павлова-Николовска

ВИДЕО: Откриен насад со марихуана во кумановско, еден приведен