Прегазен малолетник во Прилеп, возачот избегал

Од:

Малолетен пешак бил прегазен од автомобил вчера во Прилеп. Возачот избегал од местот на несреќата.

Како што соопшти МВР, несреќата се случила на улицата Браќа Ламески.

Во несреќата пешакот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Градската болница Прилеп.

Увид извршила полициска екипа.

Би можело да ве интересира

Судир на мотор и автомобил во Карпош

Ландов

Истрага против две лица во Штип за тешка сообраќајна несреќа со смртни последици

А1он

Охриѓанец пренесувал над 86 килограми марихуана по патот Прилеп-Градско

А1он

ВИДЕО: Побарана повисока казна за возачот кој го усмрти битолчанецот Оливер, братот на покојниот повика на разумно постапување

Кристијан Ландов

(Интервју) Братот на загинатиот пешак: Имам многу што да му кажам на убиецот, боли што кражба на ќебапи е поценета од смртта на брат ми

Кристијан Ландов

Патнички воз удрил во автомобил кај Прилеп

Ана Ололовска