Предлозите за заменици министри денеска предадени во собраниската архива

Од:

Завршени се разговорите со сите потврдени и потенцијални кандидати за замници министри и сите ќе добијат шанса и ќе можат да бидат вградени во одредни други општествени области кои се под надлежност на извршната власт, истакна премиерот Зоран Заев.

Тој денеска информира дека предлогот со сите документи, автобиографиите односно ЦВ на кандидатите денеска се доставуваат до архивата на Собранието, завршена е целата процедура, потпишани се од негова страна и целиот предлог кога ќе стигне ќе може да биде објавен.

Најави дека денеска од владиниот прес-служба ќе бидат објавени имињата на сите предложение заменици министри во Владата.

Би можело да ве интересира

Почна собраниската расправа за ребалансот на Буџетот

Жарко Настоски

Џафери: Да го донесеме светот тука, а не да ни заминат младите во светот

Ана Ололовска

Законските решенија за дел од мерките од четвриот пакет на собраниска седница заедно со ребалансот

Ана Ололовска

Седници на четири собраниски комисии

Ана Ололовска

Заштитните маски стануваат задолжителни на отворено, Собранието ги изгласа законските измени

Жарко Настоски

Законот што ќе ги овозможи новите заштитни мерки вечерва на пленарна седница во Собранието

Жарко Настоски