Празни улици и паркови, стравот од коронавирусот го донесе Скопје во изолација

Од:

Празни улици, паркови и трговски центри, речиси и да нема луѓе по улиците – ваква е глетката во Скопје утринава, откако вчера во светот беше прогласена пандемија на коронавирусот, училиштата и градинките беа затворени, а во земјава беше регистриран и деветтиот случај на заболен од Ковид-19.

По препораките од Владата и од Министерството за здравство, забележително е дека истите почнуваат да се почитуваат од страна на граѓаните и дека движењето е видливо намалено.

Од фотогалеријата може да се види атмосферата во Скопје утринава.

Би можело да ве интересира

Матичните доктори кои не можеа да дискутираат за лекот Ивермектин, ќе гледаат снимка

Секој четврти Русин веќе е отпорен на ковид-19, тврди функционерката Попова

Жарко Настоски

Тренерот на ПСЖ Покетино се зарази со коронавирус

Жарко Настоски

Можеби никогаш нема да го најдеме „нултиот пациент“, велат од СЗО

Жарко Настоски

ВИДЕО: Српскиот епидемиолог Кон се разлути: Јас не сум ничиј подопашник!

Жарко Настоски

Во Косово нови седуммина починати, 296 заболени и 526 излекувани од Ковид-19

Жарко Настоски