Пратеници болни од Ковид-19 гласаат во Собранието

Од:

Во скафандери и сместени во посебна просторија двајцата претеници кои се позитивни на Ковид-19 присуствуваат на пленарната седница на Собранието.

Заврши 32 седница за која претходно не можеше да се обезбеди мнозинство поради пратениците заболени од Ковид-19.

Претседателот на Собранието Талат Џафери ја отвори 36 седница на која треба да бидат изгласани законите за петтиот пакет мери и пратениците на ВМРО-ДПМНЕ влегоа во салата.

Би можело да ве интересира

Војникот за кој има сомнеж дека е заразен со јужноафриканскиот сој, пристигна во Скопје

Катерина Павлова-Николовска

Без полициски час денеска, од утре забраната за движење ќе трае само четири часа

Катерина Павлова-Николовска

Намален бројот на починати и новозаразени, за вакцинација се пријавени над 300 илјади граѓани

Катерина Павлова-Николовска

Д-р Кунгуловски: Најдобра вакцина е првата што ќе ни биде достапна

Жарко Настоски

Нови регионални пунктови за вакцинација се отвораат во Струмица, Прилеп и Велес

Жарко Настоски

Утревечер нема полициски час поради Бајрам, од четврток движењето ограничено по полноќ

Жарко Настоски