Пожар во женското одделение во затворот „Идризово“

Од:

Вчера во 19.55 часот во СВР Скопје од Казнено – поправната установа Затвор Идризово било пријавено дека во затворениот дел од женското одделение настанал пожар во една од просториите, соопшти МВР.

Од екипа на Бригадата за противпожарна заштита Скопје пожарот бил изгаснат, а повредени лица нема.

Неофицијално, пожарот бил подметнат од затворенички кои запалиле постелнини и душеци.

МВР извршил увид и наскоро ќе излезе со повеќе детали.

Би можело да ве интересира

Во пожар во штала во Франција изгореа 70 тркачки коњи

A1on

Во Лос Анџелес е издадена наредба за евакуација поради ширење на шумски пожар

Изгореа куќа и објекти во 11 пожари низ државава за 24 часа

(ВИДЕО) Пожар во Кувајт, има голем број загинати и повредени

Му носела дрога на мажот во затворот Идризово – Уапсена 40 годишна скопјанка

Анита Петровска Рајковиќ

Пожар во авто-сервис во Ново Лисиче, изгореа возило и дрва

Горан Наумовски