Пожар во затворот во Идризово

Од:

Во раните утрински часови во казнено поправниот дом Идризово избувнал пожар.

Како што соопштија од противпожарната бригада пожарот бил пријавен по 4 часот утринава. Пожарникарите соопштија дека пожарот избувнал на кровот. Интервенирано било со едно возило и 4 пожарникари.

Причинетата штета е проценета на околу 15 000 денари, а пожарот бил ставен под контрола по околу еден час, соопштија од противпожарната бригада.

Би можело да ве интересира

Се запали воз во Белград

Горан Наумовски

Костадиновска Стојчевска ќе ја тужи Арсовска за клевета за пожарот во Универзална

Орце Костов

(ВИДЕО) Пожар во охридската кафеана „Беко“

Горан Наумовски

Арсовска: Зошто Костадиновска-Стојчевска не го пријавила пожарот ако знаела за него пред девет часот

Орце Костов

Пожарот над тетовско Селце надминува два километри линија на оган, пожарната и НП апелираат за помош од државните институции

Жена со здравствени проблеми нападнала негувателка, а потоа предизвикала пожар и починала

А1он