Пожар во затворот во Идризово

Во раните утрински часови во казнено поправниот дом Идризово избувнал пожар.

Како што соопштија од противпожарната бригада пожарот бил пријавен по 4 часот утринава. Пожарникарите соопштија дека пожарот избувнал на кровот. Интервенирано било со едно возило и 4 пожарникари.

Причинетата штета е проценета на околу 15 000 денари, а пожарот бил ставен под контрола по околу еден час, соопштија од противпожарната бригада.

Би можело да ве интересира

Во пожарот во Португалија повредени 31 лице

Изгоре хангарот на Едриличарскиот клуб во Струга

Повеќе од 800 пожарникари се обидуваат да го изгаснат последниот активен пожар во Португалија

Ставен делумно под контрола пожарот во западниот дел на Атика

Пожар во предградие во западниот дел на Атика

Три големи пожари во Португалија, осуммина повредени