Пожар во затворот Идризово

Од:

Пожар избувна попладнево во казнено поправниот дом „Идризово“ во затворското крило каде се чуваат ќебиња и душеци.

„Забележан беше чад, по што реагираше затворската полиција која најпрво ги извади затворениците кои во моментот беа во просторијата, а потоа го изгаснаа пожарот.“, вели Боби Мојсоски, директор на КПД Идризово.

Повикана била и противпожарна бригада, но, иако тие пристигнале брзо пожарот веќе бил изгаснат.

Дополнително полицијата ќе утврдува која е причината за пожарот.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Пожар близу Лос Анџелес, две лица загинаа, 100.000 евакуирани

Откако им изгоре куќата, семејството Воденски од беровско Русиново, остана и без својата плевна

Ана Ололовска

ВИДЕО: Петмина повредени во пожар на железничката станица во Џеда

Пожар во село Коњаре

Најмалку 27 лица загинаа при пожар во училиште во Либерија

Пожар во руски центар за истражување на вирусите

Татјана Ташкова